Mowa kwiatów

Prasówki

Lilia od lat fascynuje kobiety swoim wdziękiem. Podobnie jak każdy kwiat jest wyrazem wierności.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc świetnym podarunkiem zarówno dla mamy, cioci, nauczycielki, jak i dziewczyny. Mimo wszystko przed wręczeniem wiązanki trzeba przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swoją symbolikę. Potrafią przekazywać więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a także poziom rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. toteż należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić przyjaźń nie podarować czasem bukietu oznaczającego szaloną miłość. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Żółty goździk oznaczający pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być podarunkiem właściwym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów jasne zasady, dzięki którym bukiet niesie ze sobą wiadomość. kobieta jest w stanie, jeśli tylko zna ten kod odczytać z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, wiadomość, że jest nieco za młoda dla obdarowującego, czy też wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments