Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasówki

Orchidea od zarania dziejów fascynuje dziewczęta swoim wdziękiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem podziwu.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc wymarzonym prezentem zarówno dla mamy, babci, matki chrzestnej, jak i narzeczonej. Mimo wszystko przed wręczeniem bukietu trzeba rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym świecie mają swój język. Potrafią przekazywać więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a nawet stopień rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. Tak więc należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić pamięć nie podarować czasem kwiatu wyrażającego płomienne uczucie. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus symbolizujący pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem idealnym na niemal każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów precyzyjne reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą przesłanie. kobieta może, jeśli tylko zna ten system symboli odczytać z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, wiadomość, że jest nieco za młoda dla swojego wybranka, czy też wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments