Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasówki

Tulipan wciąż fascynuje kobiety swoim wdziękiem. Tak jak każdy kwiat jest wyrazem pamięci.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc wymarzonym prezentem zarówno dla mamy, siostry, nauczycielki, jak i wybranki serca. Mimo wszystko przed kupieniem wiązanki trzeba przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym świecie mają swój język. Potrafią przekazywać więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a nawet stopień rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. Tak więc należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem bukietu oznaczającego szaloną miłość. Są też kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus oznaczający pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem właściwym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów ściśle określone zasady, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą przesłanie. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten sekretny język odczytać z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, wiadomość, że jest nieco za młoda dla obdarowującego, czy też zapowiedź rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments