Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon opracowany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, które można podzielić, aby zyskać większą przestrzeń wyświetlacza, ze względu na wielką cenę oraz dostępność są tylko ciekawostką. Powinien jednak przyznać, że tak dobrą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to drinki z bardziej ekscytujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest jednak składanym smartfon w cenie 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak twierdzi Roberto Escobar, udało się to osiągnąć dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego firmę. Cóż, nie jestem do końca usatysfakcjonowany tym tłumaczeniem, ale załóżmy, że owszem jest ono pewne.

Co ciekawe, w wywiadzie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego zamiarem nie jest absolutnie wprowadzenie niedrogiego składaka, ale jednocześnie pokonanie Apple. Plan raczej niemożliwy do osiągnięcia, ale zawsze warto marzyć. Ponadto, myśli on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w wiele zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik dochodzi do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ zrobiony w technologii AMOLED. Roberto dodaje, że ma on prezentować się wysoką odpornością oraz zapewniać większą wytrzymałość na zdania i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem narzędzia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z linii 8, i przetwarzaniem grafiki budzi się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na poziomie znajduje się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na poszczególne. Możliwe istnieje wyjątkowo wzięcie z umowy opinii o maksymalnej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie karty SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod kontrolą Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, że w daniu zastosowano specjalne zabezpieczenia, które posiadają utrudnić przyjęcie się do wrażliwych danych. Niestety stanowi on w 100% bezpieczny, ale że ma gwarantować wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, zarówno pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest wydawany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza partia jest sprowadzona do 100 tys. egzemplarzy. Ceny mają się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na poszczególne za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest to naprawdę tani, gdy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments